KategorilerYANGIN ALARM SİSTEMLERİ

Adreslenebilir Dedektörlü Alarm Sistemleri

Adreslenebilir bir sistem, her dedektöre ayrı bir numara veya adres verir. Adreslenebilir sistemler, aynı bölgeye birkaç dedektörün bağlanmasına izin verirken, bir alarmın tam konumunun panel üzerinde işaretlenmesine olanak tanır.
Bazı sistemlerde, binadaki tüm dedektörlerin konumlarını gösteren panel ekranında binanın grafik bir temsili sağlanır, diğerlerinde ise alarm durumundaki dedektör veya dedektörlerin adresi ve konumu basittir. Adreslenebilir sistemler genellikle adreslenemeyen geleneksel sistemlerden daha pahalıdır ve belirli bir alandaki duman miktarını belirleyebilen özel bir hassasiyet seviyesi (bazen Gündüz / Gece modu olarak da adlandırılır) dahil olmak üzere ekstra seçenekler sunar.
Duman dedektörlerinin algılama yeteneklerinde çok çeşitli arızaların görüntülenmesi,panel üzerinden yapılır.
Dedektörler, genellikle binalardaki ısıtma ve iklimlendirme sistemleri tarafından sirküle edilen dedektörlerde atmosferik partiküllerin birikmesi sonucu kirlenir.
Diğer nedenler arasında marangozluk, zımpara, boyama ve yangın durumunda duman bulunur.
Birden çok binada çok sayıda dedektörü izlemek için paneller birbirine bağlanabilir. Bu en çok hastanelerde, üniversitelerde, tatil köylerinde ve diğer büyük merkezlerde veya kurumlarda kullanılır.


Pin It on Pinterest