KategorilerANA SAYFAHIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Hırsız Alarm Sistemleri Bağlantı Çeşitleri ve Özellikleri

Hırsız Alarm Sistemleri Sayesinde Güvenli Yaşamak

En güvenilir yaşam alanları olan evlerimiz, her türlü tehdide ve dış olumsuzluklara karşı korunmalıdır. Günümüzde bu tür olayların başında hırsızlık gibi istenmeyen durumlar gelmektedir. Özellikle geceleri güvenle uyuyabilmek ve bir yere giderken gözümüzün arkada kalmaması için güvenilir yöntemlerle bu tür tehditlerden kurtulmak herkesin isteğidir.

Hırsızlara karşı yıllardır türlü önlemler alınmaktadır. Ancak bunların en pratik ve kolay olan hırsız alarm sistemleri olarak bilinen sistemlerdir. Her eve kolayca kurulabilen ve yıllarca güvenle yaşamaya olanak sağlayan alarmlar, aile bireylerinin huzurunu temin etmektedir. Aksi takdirde tedirginliğin ve huzursuzluğun habercisi olan hırsızlar kimi zaman evde bulunan kıymetli eşyalara ve ziynetlere kimi zaman da can güvenliğini tehdit etmektedir.

Hırsız Alarm Sistemleri Nedir?

Günümüz dijital dünyasında oldukça donanımlı dijital alarmlar bulunmaktadır. 24 saat açık ve anlık çalışabilen bu cihazlar, eve kurulan elektronik bir düzenek sayesinde çalışıyor. Ev halkı evde olsun veya olmasın anında haber vererek müdahale edilmesine olanak sağlıyor. Ayrıca artık akıllı telefonlar vasıtası ile uzaktan kontrol edilebilme ve takip edilebilme gibi özellikleri de bünyesinde barındırıyor. Böylece hem tatillerde hem de günlük yaşamda gözlerin arkada kalmamasına imkân sağlıyor. Evde alarm sistemlerinin olması hırsızların da bu tür eylemlerinden vazgeçmesine fayda sağlayabiliyor. Böylece eviniz için üstün korumalı bir önlem almış olacaksınız.

Bağlantı Çeşitleri ve Özellikleri Nelerdir?

Hırsız alarm sistemleri, harekete, kapılara ve görüntüye odaklı akıllı sistemlerle çalışan teknolojik cihazlardır. Acil durumlarda anlık iletiler sayesinde hane sahibinin haberdar olmasına katkı sağlar. Mobil aktivasyon sistemi, kameralı sistem özelliği, yangın-gaz-su baskını gibi acil durumlarda da bu tür uyarı sistemleri oldukça gelişmiş durumdadır. Böylece kullanıcılar hem bildirim hem de görüntülü sistemi aynı anda kullanabilmektedir.

Alarm sisteminin eve kurulmasının ve istenilen entegrasyonların yapılmasından sonra kolayca kullanmaya başlanabilmektedir. Toplumda güvenilir bir ortamda yaşamak herkesin en önem verdiği konular arasındadır. Özellikle tek yaşayanlar, sık sık seyahat edenler, zemine yakın dairelerde veya müstakil evlerde yaşayanlar bu tür durumlara bir tık daha fazla önem vermektedir. Alarm sistemleri sayesinde daha rahat ve güvenli bir hayat yaşamak mümkündür.

KategorilerANA SAYFAGAZ KAÇAĞI ALARM SİSTEMLERİHIRSIZ ALARM SİSTEMLERİSU BASKINI ALARM SİSTEMLERİYANGIN ALARM SİSTEMLERİ

Güncel Alarm Sistemleri

Alarm sistemleri günümüz dünyasında oldukça fazla önem teşkil eden sistemlerin başında gelmektedir. Yaşadığımız alanları ister ev olsun ister işyeri daha güvenilir hale getirmek ve olası yaşanacak her kötü olayın önüne geçilmesi için oldukça önemli bir sistem olmaktadır. Özellikle teknolojinin gösterdiği gelişim ve değişim sayesinde yenilenen ve daha pratik ve daha etkili sistemler gelişmektedir. Bu sistemlerin özellikleri arasında birçok madde yer almaktadır. En önemli özelliği ise kurulan şifresi sayesinde başka kişiler tarafından teşebbüs edilmesini engellemek ve oluşacak yangın gibi olumsuz olayların bildirilmesi ve önlem alınması özelliği olmaktadır.

Alarm Sistemleri Nelerdir?

Yangın, deprem ve hırsız gibi birçok olayın oluşturacağı olumsuz sonuçların önüne geçilmesini sağlayan, ev ve işyerlerini daha güvenli hale getiren sistemler alarm sistemi olmaktadır. Harici ya da dahili sirenler ile olay anında yüksek desibel olarak ses üretmekte ve yakın çevreyi uyararak potansiyel hırsızları caydırıcı etkisi mevcut olmaktadır. Bunun dışında yangın ya da su baskını, gaz alarmları sayesinde diğer tehlikelerden de uzak durmayı ve önlem almayı başarmayı alarm sistemleri sağlamaktadır. Yaşam alanlarını kişilerin gözü arkada kalmadan, gönül rahatlığı ile koruma ve huzurlu hale getirmek için alarm sistemleri oldukça fazla önem teşkil etmektedir. Gelişen teknoloji sayesinde akıllı telefon aracılığı ile güvenlik ve alarm sistemleri kontrol altına alınması ve takibinin yapılması anında bildirim verilmesi için geliştirilen birçok alarm sistemleri mevcut olmakta ve kullanımı oldukça basit olarak öne çıkmakta bu yönü ile oldukça fazla tercih edilmektedir.

Alarm Sistemleri Çeşitleri Nelerdir?

-Hırsız Alarm Sistemleri

-Acil Sağlık Alarm Sistemleri

-Yangın Alarmı Sistemleri

-Su Baskını Alarmı Sistemleri

-Panik Butonu

-Kamera Sistemleri için Alarm Sistemleri

-Ev, işyeri, okul ve hastane gibi toplu olarak kullanılan ve özel yaşam alanlarını koruyacak şekilde tasarlanan birçok alarm sistemleri çeşitleri mevcut olmaktadır.

KategorilerANA SAYFAGAZ KAÇAĞI ALARM SİSTEMLERİHIRSIZ ALARM SİSTEMLERİSU BASKINI ALARM SİSTEMLERİYANGIN ALARM SİSTEMLERİ

Akıllı Güvenlik Sistemi Nedir? Çeşitleri Nelerdir?

Güvenlik önemlidir. Gerek işyerleri olsun gerek de evler, mutlaka güvenli bir sisteme ihtiyaç vardır. Güvenlik kameraları gibi önlemlerin yanı sıra alarmlarda bu tarz yerlerin korunması için işe yaramaktadır. Banka gibi risk oluşturabilecek önemli yerlerin olası bir hırsız vakasına karşı korunmaları gerekmektedir. Bu nedenle, güvenlik için uygun olan hangi sistemler kullanılabilirse mutlaka kullanılmalıdır.

Akıllı Güvenlik Sistemi Nedir?

Gelişen teknoloji ile birlikte akıllı güvenlik sistemi gibi çözümlere rağbet artmıştır. Değişik kuruluşları ve insanları her türlü riskten korumak için çeşitli önlemler alınmıştır. Bu şekilde, geçmişten bugüne korunma içgüdüsü hep var olmuştur. Akıllı sistemler de gelişen teknoloji ile birlikte kendini göstermeye başlamıştır. İnsanların bir anda anlayamayacağı ya da uzaklık gibi nedenlerle erişemediği sıkıntılarda çare olan akıllı sistemler, sıkça kullanılmaya başlanmıştır.
Elektrikle birlikte gerek sesli gerek görüntülü olarak pek çok sistem ortaya icat edilmiş ve kullanılmaya başlanmıştır. Acil bir anda ses çıkararak ya da etrafa ışık vererek uyaran bu sistemler, insan hayatının kurtulmasında da işe yaramaktadır. Bu sistemler, hırsızlığın yanı sıra ani bir şekilde gerçekleşebilecek felaketler için de çözüm ortaya koymaktadırlar.

Görüntülü Akıllı Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Sesli ya da görüntülü olarak çalışan pek çok güvenlik sistemi bulunmaktadır. Kullanılacağı yere göre değişiklik gösteren bu sistemler, farklı özelliklere göre de ayrılmaktadırlar. Güvenlik denildiğinde akla ilk gelen sistemlerden biri kameralardır. Bu sistemler hırsızlık ya da benzeri sorunlar için çözüm yaratabilmektedirler. Kamera benzeri giriş çıkışları kontrol eden önlemler de bulunmaktadır.
Parmak izi okuyucu ya da yüz tanıma sistemi gibi güvenlikler, kalabalık bir şekilde geçiş yapan insanların kontrolünü sağlamaktadır. Aynı şekilde, termal kamera ve x-ray gibi de pek çok akıllı sistem bulunmaktadır.

Sesli Akıllı Güvenlik Sistemleri Nelerdir?

Ani gelişen olası bir sorunu önlemeye yarayan sesli sistemler için farklı pek çok alarm çeşidi bulunmaktadır. Endüstriyel ortamlarda ve işyerleri kapılarında bulunan ya da yangın gibi afetleri haber amacıyla kullanılan birçok alarm sistemi bulunmaktadır. Ayrıca, bu alarmlar arasında görüntülü olarak ışık yayanları da bulunmaktadır. Bu şekilde gürültülü ortamlarda fark edilebilirlikleri artmaktadır.

KategorilerHIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Güvenliği Sağlamak İçin Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız alarm sistemleri, hırsızlara ve diğer davetsiz misafirlere karşı yapıları ve çevresini korumak amacıyla tasarlanmıştır. Ev ya da işyerleri gibi pek çok alanda hırsızlık, tehdit, gasp, yangın, sağlık sorunu gibi güvenliği tehdit eden ve hızlı hareket edilmesi gerektiren zamanlarda başkalarının da durumdan haberdar olması sağlanarak yardım çağrılmasını amaçlayan elektronik güvenlik sistemleri hırsız alarm sistemleri olarak isimlendirilmektedir.

Sinyal Sistemlerinin Özellikleri
Ev veya iş yerinde bulunan kişilere oluşan tehdidi, mesaj şeklinde gönderilebilmektedir. Bu programı etkinleştirmek için, kişiler telefon numaraları alarm sistemine kaydedilmelidir.
Sadece hırsızlık için değil, hırsızlık dışında da gelişebilecek herhangi bir tehdit karşısında da kişileri haberdar etmektedir.
Kablolu ve kablosuz olmak üzere iki çeşide sahiptir.

Can ve Mal Güvenliğine Karşı Gelişebilecek Tehditlere karşı Önlem Alınmasını Sağlamaktadır
Ev ya da işyeri gibi tercih edilen alana sistem kurulduğu zaman alarm devreye sokulmaktadır. Alarm etkinleştirildiğinde içeri ve dışarı kısımda yüksek bir ses ile çalmaya başlayan alarmlar sayesinde alarm takip merkezi devreye girmektedir. Böylelikle can güvenliğinizi ve değerli eşyalarınızın hırsızlar tarafından çalınması engellenmiş olmaktadır.

Herhangi Bir Olağanüstü Durum İle Karşılaşıldığında Alarm Vermektedir
Alarm sistemleri, sıra dışı bir durumu tespit ettiği anda alarm vermektedir. Sistemler, hareket sensoru, güvenlik kamerası gibi farklı ekipmanlara sahiptir. Eve herhangi bir gizli giriş tespit edildiği zaman bu durumu anında algılayabilmektedir. Yangın gibi risklerde, duman ve sıcaklığı tanımlayarak kullanıcıya ve alarm takip merkezine haber iletmektedir.
Kişilerin can ve mal güvenliklerine gelebilecek tehditlere karşı kendilerini güvende hissetmelerini ve evde bulunmadıkları zamanlarda da güvenliğin sağlanması açısından önem taşımaktadır. İstediğiniz yapıya kurulabilmekte olan hırsız alarm sistemleri, güvenliğinizi tehdit eden hırsızlara karşı caydırıcı bir etki sağlamaktadır. Kurulum için alanında profesyonel hizmet veren firmaların tercih edilmesi de kaliteli hizmet açısından büyük önem taşımaktadır.

KategorilerANA SAYFAHIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Ev ve İşyerlerinde Kullanılan Hırsız Alarm Sistemleri

Kablolu ve kablosuz alarm sistemleri olmak üzere iki şekildedir.Kablosuz sistemler de şu an için oldukça kullanışlıdır.Tabiki kalite li sistem alırsanız.Kablolu ve kablosuz sistemlerin de kullanılan mantık aynıdır.Tek fark kablolumu,kablosuzmu kullanacağınızdır.
İşyerinde yada evde olsun,önemli olan nokta,mekanlarınıza giriş noktalarıdır.Kapılar,pencereler vs..
Kapı kısımlarına genellikle manyetik kontak dediğimiz parçalar kullanılır.Bunlar iki parça halindedir.Birisi sabit kalır,diğeri ise hareket eden kapı kanadına yada pencere kanadına takılır.Alarm sistemi kurulu iken kapı yada pencelerde bir açılma söz konusu olursa,alarm sistemi devreye girer.Tabi cam olan olanlarda şöyle bir sıkıntı da mevcuttur.
Cam kırılmasıyla içeri girildiğinde,kanat açılmadığından dolayı sistem devreye girmez.Bu tip durumlarda,ya pır dedektör(hareket algılayan dedektör) kullanılıp içeri giriş esnasında alarm devreye girecek,yada darbe sensörü kullanılıp,kapıya yada pencereye vurma tarzı durumlarda,titreşim algılanıp alarm devreye girecektir.
Kepenk kullanılan işyerlerinde ise kepenk konnektörü kullanılmaktadır.Alarm devre dışı bırakılmadan kepenk’in kaldırılması gibi durumlarda alarm sistemi gene devreye girecektir.
Alarm sistemleri’nin kablosuz olan pır dedektör ve manyetik kontak modelleri pille çalışmaktadır.Kaliteli pil kullanıldığında ve hareketlerin yoğunların bağlı durumlara göre pil değişim süreleri değişmektedir.Alarm sistemin çalan harici sirenlerin de,kablosuz ve batarya ile çalışan modelleri bulunmaktadır.Fakat kablolu sirene göre,maliyet biraz yüksek olduğundan dolayı,çoğu kişi tüm sistem kablosuzda kullanılsa,sadece harici alarm sireni kablolu olarak bağlatmaktadır.
Kablolu alarm sistemlerin de , sadece keypad(tuş takımı) ile devreye alıp çıkarıyobilirken,kablosuz modellerde ise hem keypad hemde uzaktan kumanda ile devreye alıp çıkabilirsiniz.
Kaliteli ve üst modeller alarmların birçoğunda telefon hattı veya sim kart girişi bulunmaktadır.Bunlar alarm çaldığı anda sizin belirttiğiniz numaralara sinyal göndermektedir.Bazı modeller de ise internet girişi mevcuttur.Bu sayede mobil uygulamadan alarmınızı kurupyada iptal edebilir,alarm esnasında uygulama üzerinden bildirim alabilirsiniz.

KategorilerANA SAYFAHIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

Alarm Sistemleri

Alarm sistemlerinin kullanımı ev ve işyerleri üzerinde yaygındır.Hırsızlara karşı,en etkili yöntemdir.Kamera sisteminin aksine daha caydırıcı bir rol oynamaktadır.Alarm sisteminin kullanılmadığının bazı durumlarında,hırsızlar içeri rahat bir şekilde girebilmekte,kamera sisteminiz dahi olsa,kayıt yapan cihazları da alıp götürmektedirler.Böylece elinizde herhangi bir kanıt kalmamış olmaktadır.
Alarm sisteminde kullanılacak ekipmanlara göre , hırsız daha içeriye giremeden dahi,sistem hem siren hemde telefon aracılığı ile ihbar vermektedir.Kapınız zorlansa dahi bilginiz olacaktır.Tabi her alarm sisteminde mümkün değildir bu zorlanma olayı.Kullanılan malzemenin özelliklerindendir.
Alam sisteminin çok detaylı parçaları bulunmaktadır.Burada kısaca alarm sisteminin,ne kadar önemli bir etken olduğunu belirtmek istedim.
Önümüzdeki yazılarımızda,çok detaylı biçimde kullanılan parçaları,bu parçaların ne işe yaradıklarını anlatacağım.

Pin It on Pinterest